главнаая

Сертифікат відповідності - це документ , який підтверджує відповідність певного продукту або послуги вимогам , встановленим у нормативних документах. Дана процедура проводиться як для того , щоб убезпечити  внутрішній ринок України від неякісної та небезпечної для здоров'я продукції , так і для того , щоб убезпечити кінцевого споживача від недобросовісних і ненадійних виробників і продавців.

Єдина державна система сертифікації та стандартизації в Україні « УкрСЕПРО » створена для перевірки якості та надійності продукції або послуг , а також стабільності виробництва на відповідність українським державним нормативним документам - стандартам ( ДСТУ , ТУ , ГОСТ та ін.)

Сертифікат відповідності - проходження процедури оформлення.

Проходження процедури оформлення сертифікатів відповідності також необхідно для проходження митного кордону при ввезенні на митну територію України . Сертифікат відповідності має особливе значення також при митному оформленні.

Залежно від типу товару або послуги сертифікація в системі УкрСЕПРО може бути добровільна або обов'язкова . Ввезення на митну територію України товарів , які підлягають обов'язковій сертифікації УкрСЕПРО відбувається відповідно до "Порядку митного оформлення імпортніх товарів ( ПРОДУКЦІЇ ) , что підлягають обов'язковій сертіфікації в Україні " , затвердженого Постановою КМ України від 14.05.2008 № 446 .

Сертифікат відповідності - добровільна сертифікація.

Добровільна сертифікація необхідна насамперед для того , щоб збільшити привабливість продукції для кінцевого споживача , тим самим збільшуючи конкурентоспроможність продукції на українському ринку. Сертифікат відповідності дає вашій компанії істотну перевагу при участі в різних тендерах. А також дає впевненість ваших постачальників , дистриб'юторів , дилерів і агентів в якості виробленої або імпортованої вами продукції .

Сертифікат відповідності може видаватися як на партію імпортованої продукції , так і на серійний ввезення товарів .

Певна партія продукту або одиничний виріб проходить процедуру сертифікації УкрСЕПРО підставі митних документів , таких як: договір ( зовнішньоекономічний контракт ) , інвойс , провізної документ ( коносамент , авіа накладна і т.д). Сертифікат відповідності на партію видається строком на один рік.

Типи серійних сертифікатів :

 

Найменування типу сертифіката Термін дії сертифіката
Без обстеження виробництва 1 рік
З обстеженням виробництва 3 роки
З сертифікацією системи якості менеджменту 5 років

У результаті , можна відзначити , що сертифікат відповідності є не тільки ефективним засобом просування і збуту Вашої продукції на внутрішньому ринку , але і сильним способом збільшення її конкурентоспроможності .

Додати коментар

Захисний код
Оновити