главнаая

Якісна продукція будь-якого вітчизняного виробника, це привід для гордості за країну. А в умовах ринкової економіки, вільної конкуренції та наявності безлічі різних виробників, якість і ціна продукту, що випускається повинні постійно відповідати на споживчий попит з постійно прискореним темпом. Але не кожен виробник діє в таких, воістину, запаморочливих умовах з відповідальністю та чесністю. І якщо не враховувати чорний маркетинг, недобросовісну конкуренцію і спроби реалізації корупційних схем, найбільш часті випадки прояв безвідповідальності, це використання у виробництві дешевих, але неякісних сировини і матеріалів, недотримання технології виробництва на догоду зменшення собівартості, неуважність до забезпечення контролю якості, і відверта халатність в питаннях безпеки кінцевого продукту для життя і здоров'я споживача.

Для чого необхідно СЕЗ на виробника?

Продукція виробників, що надходять подібним чином, зазвичай залишається на ринку недовго, якщо і доходить до нього хоч найменшою мірою масштабно. Але за період свого обороту, може завдати непоправної шкоди і залишити свій відбиток не тільки у свідомості людей, як по відношенню до конкретного виробника, так і по відношенню до цілого сегменту, а й на добробуті і здоров'я конкретних індивідів. Для попередження подібних прецедентів і в інтересах охорони здоров'я населення існує державний орган, який відповідає за санітарний та епідеміологічне благополуччя населення. Цей орган - санітарно-епідеміологічна служба. А метод, який використовується нею для контролю продукції - санітарно-епідеміологічний висновок, що видається на продукцію конкретного виробника, або скорочено ВЕЗ на виробника.

Робота цього методу, базується на абсолютній обов'язковості його проведення для ряду виробленої продукції. Інакше кажучи, якщо продукція виробника включена в перелік обов'язкової для перевірки, будь оборот цієї продукції, виключаючи необхідний для експертизи, без проведення цієї експертизи та отримання відповідних дозвільних документів, є незаконним і буде припинений. А відповідальна особа - покарано за всією суворістю закону.

Необхідне для отримання документа СЕЗ на виробника:

Для отримання СЕЗ на виробника, представник виробника зобов'язаний надати на розгляд експертному органу ряд документів. У нього входять: код ДКПП, весь перелік нормативних документів, які є підставою для випуску товару, акт СЕС складений за місцем виробництва продукту, і вичерпні перелік продукції, на який поширюється дія нормативних документів санітарно-епідеміологічної служби, з асортименту виробника.

Додати коментар

Захисний код
Оновити