главнаая

Будь ввезений на територію країни товар повинен відповідати всім принципам безпеки його використання для споживача. І навіть якщо виробник цього товару є відомим і хто користується довіри відповідальним суб'єктом господарювання, ризики, що виникають через невідповідність товару нормам безпеки, не зникають безслідно. У процесі транспортування і зберігання виникає безліч ситуація, фактори вплив яких, можуть спричинити за собою зміну властивостей продукції, і зробити її абсолютно непридатною для безпечного використання. Враховуючи цю можливість і безліч інших потенційних, пов'язаних з непідконтрольними або неперевіреними виробниками, перевірка товару імпортованого в країну є надзвичайно важливим завданням державних органів санітарно-епідеміологічного контролю. Тому СЕЗ на імпорт - це найважливіша частина проведення імпортних товарних операцій.

Що таке СЕЗ на імпортера?

Санітарно-епідеміологічний висновок на імпорт - це документ засвідчує відповідність продукції, що імпортується санітарним нормам, встановленим на території держави. З причини неможливості перевірки виробника продукції безпосередньо, цей документ, що видається на підставі санітарно-епідеміологічної експертизи, повинен бути отриманий особою здійснює імпорт продукції на територію держави або його уповноваженим офіційним представником.

Що необхідно для отримання документа СЕЗ на імпортера:

Крім заявки, оформленої відповідно до законодавчо встановленими нормами, для отримання СЕЗ на імпорт необхідно підготувати ряд документів. Серед них: контракт з іноземною стороною; повний перелік товаросупровідної документації; заявка на проведення безпосередньої санітарно-епідеміологічної експертизи; повний опис продукції чи інакше специфікацію товару, що включає зовнішній вигляд, склад, область застосування, показники ідентифікації та інше; документи, що декларують власником відповідність продукції нормам безпеки для здоров'я і життя людини, чинним на території нашої країни; реєстраційні дані товару в країні, на території якої здійснюється виробництво; інструкція для споживача і рекомендації з використання; етикетка товару; документи засвідчують безпеку товару, з боку виробника; лист про надання зразків продукції або акт їх відбору; технічна документація виробництва та правові документи, що служать підставою для виробництва; протоколи дослідження продукції якщо дослідження проводились раніше або проводилися на території іншої країни.

Після надання всієї необхідної документації і зразків для проведення експертизи, проводяться дослідження і протоколювання результатів цих досліджень, і якщо результати відповідають нормам безпеки для даної продукції і після підготовки проекту ВЕЗ на імпорт, цей висновок затверджується, вноситися до державного реєстру і видається суб'єкту заявнику.

Додати коментар

Захисний код
Оновити