главнаая

Повсюдне поширення побутових електроприладів в нашому повсякденному житті, диктує ряд певних вимог до забезпечення безпеки їх використання споживачем. У кожному такому приладі таїтися величезна потенційна загроза для життя і здоров'я людини їх використовує. Ні для кого не секрет що електричний фен, цей, по суті своїй нешкідливий і вкрай корисний побутовий прилад, який є майже в кожному будинку, будучи упущеним неуважним користувачем у ванну з водою, може з легкістю перетворитися на знаряддя вбивства або самогубства. А залишений без нагляду праска може призвести до пожежі в будинку, і заподіяти шкоду майну не тільки безпосередньому власникові, а й його сусідам. Всі ці приклади відносяться до неправильного використання побутових приладів, але що якщо навіть проходження правилам використання не гарантує безпеки?

Декларація на побутові прилади - виключення проблем в експлуатації побутових приладів.

Для виключення цієї ймовірності, поряд з інструкцією використання, що додається до приладу, існує процес перевірки конкретної моделі електроприладу, на відповідність встановленим державним стандартам безпеки. Цей процес і називається декларуванням на відповідність побутових електроприладів. Для ринкового обігу продукту зараховує до цього типу існує ряд заходів, покликаних забезпечити його відповідність державним стандартам безпеки. І отримання документа, що посвідчує всім і кожному дотримання цих стандартів, декларації на побутові прилади, процес, що вимагає уваги до деталей.

Побутові прилади підпадають під дію технічного регламенту безпеки низьковольтного електричного обладнання і як наслідок зобов'язані відповідати всім положенням цього нормативного документа, неухильно і точно.

Декларація на побутові прилади, основні положення:

До його основних положень відноситься: нанесення на електроприлад або інструкцію, що додається характеристик, дотримання яких забезпечує його безпечне використання за призначенням; нанесення на електроприлад або упаковку торгової марки і найменування товару, забезпечення безпеки збірки і підключення електроприладу, при необхідності здійснювати ці дії перед початком експлуатації; передбачливе використання конструкційних особливостей і матеріалів, які убезпечать оточуючих людей і тварин від пошкоджень завданих прямим або непрямим електричним контактом, високими температурами, електричними дугами, або випромінюванням, та іншими неелектричними впливами; пристосованість ізоляції до допустимих умовами використання. Передбачені пункти про відповідність конструкції побутового приладу нормам забезпечує опір очікуваним механічних впливів для попередження нанесення шкоди, а так само іншим немеханическим впливів, і електричних перевантажень. Так само визначено порядок процедури декларування побутових приладів, вимоги до маркування, та план заходів щодо застосування даного технічного регламенту.

Додати коментар

Захисний код
Оновити