главнаая

З тих пір як людина навчилася використовувати фундаментальні принципи механіки в найпростіших їх проявах, як то важіль або блок, і значно пізніше винайшов колесо, механізми і різне обладнання стали постійним супутником нашого життя. А складні механізми, звані машинами, зробили справжній прорив у поліпшенні рівня життя, і продуктивності праці. Все це дозволило людству займати місце в живій природі, яке він по праву вважає верховенство. Машини ж, ці трудівники на службі у людини, поки не мають наміру повставати проти своїх творців, як би не марили письменники-фантасти. Але, тим не менш, від них може виходити цілком реальна загроза для життя і здоров'я людини. І провину за це, найчастіше, можна покласти на самої людини. Держава ж, не здатне проконтролювати всіх користувачів обладнання, намагається контролювати людей відповідальних за виробництво та обіг. Саме цей контроль і виражається в декларуванні обладнання.

Декларація на обладнання - нормативний документ.

Для регулювання цього процесу, виконавчими органами, опублікований нормативний документ, званий технічним регламентом безпеки машин та устаткування.

У розумінні законодавства машиною є сукупність взаємопов'язаних компонентів, хоч один з яких є рухомим, з'єднаних для виконання певних завдань, і використовують для своєї роботи енергію, відмінну від безпосереднього додаток сили людини або тварини. А так само пристосування для підняття вантажів з як мінімум однією рухомою частиною, що використовують для роботи тільки безпосередньо прикладену силу людини або тварини. Під обладнання розуміється перелік пристосувань, які є частиною машини або використовуються в її роботі безпосередньо або як допоміжної частини. Окремим пунктом виступають машини та обладнання, на які, незважаючи на їх відповідність вищевказаною визначенням, не поширюється дія розглянутого технічного регламенту.

Декларація на обладнання - безпека.

Вимоги до безпеки зазначені в цьому документі включають в себе безліч пунктів відносяться до безпеки систем управління, зашиті від небезпечних механічних впливів, безпеки технічного обслуговування, інформацію та оповіщення про можливі ризики та способи їх уникнення.

Так само для отримання декларації на обладнання, в технічному регламенті передбачено певний порядок перевірки відповідності та видачі дозволу на оборот конкретного перевіряється обладнання.

Додати коментар

Захисний код
Оновити